Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

biuro@rewitwirtualnebiura.pl +48 58 558 47 20

Każda nowa firma musi posiadać adres, pod którym ma ona zostać zarejestrowana. Służy on nie tylko kontaktom handlowym, ale jest wskazywany instytucjom i urzędom państwowym. Wynajem adresu w wirtualnym biurze dla wielu podmiotów jest optymalny z punktu widzenia redukcja kosztów związanych z założeniem oraz prowadzeniem działalności. Sam adres to nie wszystko. Wirtualne biuro jest przede wszystkim usługą, której istota sprowadza się do wyczerpującego outsourcingu obsługi biurowej (zarządzanie korespondencją, wystawianie dokumentów handlowych, obsługa księgowa itp.) bez konieczności fizycznej obecności osób reprezentujących przedsiębiorstwo w danym miejscu. Usługi dla firm w tym zakresie nie ograniczają się jedynie do udostępniania wirtualnej przestrzeni biurowej.

Na korzyść wirtualnego biura przemawiają nie tylko niższe koszty działalności. Konsekwentnie postępująca cyfryzacja różnych obszarów życia społecznego oraz gospodarczego sprawia, że rośnie liczba zawodów, które nie wymagają stałego fizycznego miejsca pracy. Sytuacja taka implikuje jednak pewne niebezpieczeństwo z punktu widzenia polityki wizerunkowej firmy. Przedsiębiorstwo, które prowadzi swoją wysoko wyspecjalizowaną działalność w prywatnym mieszkaniu, ma niewielkie szanse na to, by być profesjonalnie postrzegane. Wirtualne biuro jest zatem takim rozwiązaniem, które pozwala zachować prestiż firmy bez generowania niewspółmiernie wysokich kosztów wynajmu biura. W niektórych przypadkach wirtualna przestrzeń biurowa może także zwiększyć psychiczny komfort pracy. Taki stan rzeczy ma miejsce na przykład w przypadku jednoosobowych start-upów, które w ramach wynajmu wirtualnej siedziby mogą niekiedy skorzystać z przestrzeni coworkingowej. Dodatkowym czynnikiem jest możliwość wynajmu sali konferencyjnej, która pozwala na spotkania z klientami oraz kontrahentami lub aranżowanie konferencji pod adresem siedziby firmy. To ważny aspekt budowania wizerunku wiarygodnej firmy oraz swobody prowadzenia biznesu.

 

Wirtualne biura są dedykowane nowym firmom, start-upom oraz wszystkim freelancerom, bez względu na to, czy reprezentują oni zawody administracyjne lub inżynieryjne, czy też szeroko pojętą branżę kreatywną. Prezentowana postać outsourcingu może się także okazać pomocna dla większych przedsiębiorstw, które są zarządzane zdalnie lub takich, których oddziały znajdują się w odległych lokalizacjach.

FacebookTab
mojeubezpieczenieTab Proszę o kontakt